Pondělí, 15. dubna 2024 - kalendář.
Neinvazivní liposukce

Tel: 731 055 459

Neinvazivní liposukce

Liposukce je chirurgický zákrok, při kterém je z různých míst lidského těla odsáván přebytečný tuk. Obecně rozšířené pojmenování "neinvazivní liposukce" (či "liposukce bez narkózy") je tedy v očích chirurgů protimluv, ale pro efekt níže uvedených zákroků zavedené sousloví.

Požadovaným výsledkem neinvazivních liposukcí je odbourání přebytečného tuku bez chirurgického zákroku, bez narkózy, hospitalizace či pracovní neschopnosti. Takových metod existuje vícero, a proto níže uvádíme přehled těch základních a nejrozšířenějších.

Ultrazvuk

Při ultrazvukové liposukci dochází k destrukci tukové tkáně pomocí ultrazvukových vln, přičemž je porušena membrána tukových buněk a jejich obsah vyloučen do mezibuněčného prostoru, odkud je odveden k metabolickému zpracování sítí cévních a lymfatických kapilár.

Přístrojů a metod užívajících ultrazvukových vln je na trhu široké množství, například Ultrashape, Ultracontour, kavitační ultrazvuková liposukce, apod.

Radiofrekvence

Při radiofrekvenční liposukci nanese terapeut vodivý olej na problémovou oblast a tu pak přejíždí kombinací hlavic radiofrekvenčního přístroje. Radiofrekvenční vlna se dostane povrchem pokožky do podkoží, kde intenzivně působí na tukové buňky a přilehlou tkáň. Tukové buňky jsou stimulovány k vyloučení svého obsahu, který je transportován lymfatickým a cévním systémem. Kromě toho kombinace hlavic přístroje umožňuje také léčbu akné, jizev, strií, celulitidy a v neposlední řadě i vypnutí pokožky.

Další popis najdete na samostatné stránce Accent XL.

Elektrolipolýza

Do problémové partie zavede terapeut tenoučké jehličky. Fungují jako elektrody a vzniklé elektrické pole stimuluje metabolismus tukových buněk, v zásadě by mělo dojít ke změnám struktury tukové tkáně a k její redukci. Uvolněný tuk odchází opět za pomocí lymfatického a cévního systému z těla ven.

Injekční lipolýza

Metoda využívá přírodní látku fosfatidylcholin, který se získává ze sojových bobů a vytváří ho samotný organismus. Tato látka se injekční stříkačkou aplikuje do podkoží, kde rozštěpí tuk na drobnější partikule a ty se pak můžou přirozeně odplavit krevní a lymfatickou cestou.

Těsně po aplikaci se v místě ošetření objeví zčervenání a výrazný otok. Místo je také bolestivé a v některých případech se objeví modřinky. Po několika dnech by však tyto potíže měly vymizet.

Injekční lipolýza se používá hlavně k redukci menších ploch, například podbradku, tváří, krku či paží. V žádném případě neslibuje zásadní redukci hmotnosti.

Mezoterapie

Přístroj vpraví pomocí mikrojehliček do střední vrstvy kůže (mezodermu, do hloubky cca 2 - 5 mm) léčivé látky. Vpichovaná směs obsahuje L-carnitin, kofein, kolagenázu, homeopatické směsi a případně fosfatidylcholin. Látky naruší v podkožním tuku pruhy pojivové tkáně a usazený tuk se rozpustí.

Smooth Shapes

Tato metoda kombinuje podtlakovou masážní hlavici s laserem, který zatím jako jediný umí zkapalnit tuk a cíleně zasahuje postižené partie. Masážní hlavice pak odvádějí zkapalněný tuk do lymfatického systému.

Čtěte více: Bezbolestná liposukce

TOPlist