Pondělí, 15. dubna 2024 - kalendář.
Neinvazivní liposukce

Tel: 731 055 459

Celulitida

Celulitida vzniká především u žen v důsledku nepoměru mezi tukovými buňkami a poddajností vaziva, které je uspořádáno do snopců orientovaných kolmo k povrchu pokožky.

Ilustrační foto

Hromaděním tukové tkáně, resp. zvětšováním tukových buněk a pevností podkožního vaziva dochází k zbytňování tukových buněk směrem nejmenšího odporu, tedy k povrchu kůže a tvoří tím drobné vyvýšeniny, zatímco úpon vazivových snopců podmiňuje drobné dolíčky. Množení tukových buněk má kromě špatného životního stylu na svědomí hlavně ženský pohlavní hormon estrogen. Vzniku celulitidy napomáhá užívání hormonální antikoncepce, nadváha a bohužel i v těhotenství se často zhoršuje. Dříve nebo později postihne celulitida 80-90 procent žen. Není rozhodně pravidlem pouze u obézních, nevyhýbá se ani štíhlým ženám. Obvykle postihuje nejdříve zadní strany stehen, později přechází na všechny predispoziční partie - vnitřní stranu stehen, oblast břicha, hýždě, vyskytuje se i na zadní straně paží.

Stádia celulitidy

1. stádium – vyskytují se pouze příznaky, Obvykle je lze vizualizovat tlakem na kůži. Používá se „štípací“ test – vytvořením kožní řasy mezi prsty lze zviditelnit počínající celulitidu.

2. stádium – již se počínají projevovat nerovnosti kůže. Jsou viditelné jednak při „štípacím testu“, ale také při sezení a za použití bočního osvětlení.

3. stádium – celulitida je již viditelná vždy.

4. stádium – vyšší stupeň, již hrubé nerovnosti kožního povrchu. Mohou se vykytovat i další komplikace jako otoky, bolestivost na pohmat i bez něj.

Pro redukci celulitidy můžete využít i přístroje: Accent XL, VacuShape, BodyRoll, rekondiční stoly Shapemaster nebo nabídku lymfatických masáží.


Další informace o problému celulitidy čtěte ve článku „Bezbolestná liposukce“.

TOPlist