Pondělí, 15. dubna 2024 - kalendář.
Neinvazivní liposukce

Tel: 731 055 459

Bílkovinná ketogenní dieta
= hubnutí díky ketóze

Ketogenní dieta je elegantní možností jak se zbavit přebytečných kilogramů, změnit stravovací zlozvyky a zároveň podpořit i Vaše zdraví jednoduchou a účinnou metodou.

Tato dieta byla navržena v roce 1973 profesorem Georgem Blackburnem z Harvardské lékařské Univerzity v USA.

V tradičním, klasickém protokolu sestává ze 4 za sebou jdoucích fází:

1. FÁZE
(startovní, aktivní, nejpřísnější, přísně bílkovinná)

Průměrná rychlost hubnutí: 4 – 7 kg/měsíc.
Spočívá v úplné náhradě „pravých“ jídel instantními bílkovinnými pokrmy (je třeba dodržovat poměr 50:50 mezi slanými a sladkými příchutěmi), ke kterým se povinně konzumují povolené druhy zeleniny - Brokolice / Celer bílý / Čekanka / Fazolové lusky / Fenykl / Čerstvé houby / Chřest / Kapusta /Květák / Lilek (baklažán) / Okurka / Patison / Pórek / Ředkvičky / Řeřicha / Salát (všechny druhy) /Sója (klíčky) / Špenát / Polníček / Rukola / Tykev / Zelí. Celkově se jedná o 4-5 ks instantních sáčků za den.

2. FÁZE
(přechodná, oddychová, návrat k „pravým“ jídlům bohatým na bílkoviny)

Průměrná rychlost hubnutí: 3 – 4 kg/měsíc.
Individuálně ji přizpůsobí vašemu životnímu stylu. Tato méně náročná fáze pak může trvat dlouhodobě (i mnoho týdnů). V podstatě jde o pokračování bílkovinné diety z 1. fáze (náhrada jídel bílkovinnými instantními pokrmy + povolené druhy zeleniny) s tím rozdílem, že je nově povoleno 1 „pravé“ hlavní jídlo s vysokým obsahem bílkovin a minimálním možným obsahem tuků za den (například drůbež bez kůže, libová masa, ryby, mořské plody). Průměrná spotřeba instantních sáčků je 3 – 4 ks za den.

3. FÁZE
(stabilizační, rovnovážná, vyvážená, opatrný návrat k sacharidům)

Průměrná rychlost hubnutí: 2 – 3 kg/měsíc.
Váš ošetřující lékař ji může individuálně modifikovat. Jejím cílem je nadále omezovat přísun nekvalitních (zejména živočišných) tuků a klienta postupně navykat na opětovný přísun sacharidů (nikoliv ve formě rafinovaného cukru, nýbrž v podobě potravin, které sacharidy obsahují: některé druhy zeleniny, ovoce, škroboviny, pečivo, atd). V podstatě jde o ještě mírnější druhou fázi, která může trvat i mnoho měsíců. Povolena jsou 2 „pravá“ hlavní jídla s vysokým obsahem bílkovin a mini¬málním možným obsahem tuků, (její častou modifikací je zavedení „pravé“ snídaně a jednoho „pravého“ hlavního jídla). Průměrná spotřeba instantních sáčků je 2 – 3 ks za den.

4. FÁZE
(udržovací, vyvážená strava, nové stravovací návyky)

Rovnováha mezi energetickým příjmem a výdejem. Klient již žije v podstatě zdravě. Nepřejídá se, jí pravidelně 3 – 4 x denně, nejí na noc. Tento životní styl mu musí být příjemný, jinak ve fázích předešlých, určených k detoxikaci, očistě, ztrátě zbytečných kilogramů a „vymazání vadného programu“, udělal něco špatně. Ve čtvrté fázi je vhodné konzumovat instantní bílkoviny v množství 1 – 2 pokrmů denně, obvykle jde o proteinovou snídani a odpolední svačinu. Pokud je to nutné, je možné umírněně sladit medem ,třtinovým cukrem nebo fruktózou.

Veškeré další informace, včetně možnosti nahlédnou do on-line poradny můžete na www.medidiet.cz.

TOPlist