Pondělí, 15. dubna 2024 - kalendář.
Neinvazivní liposukce

Tel: 731 055 459

Liposukce

Klasická liposukce

Liposukce je estetická metoda spadající pod chirurgické obory sloužící k tvarování těla pomocí odsátí přebytečného tuku. Jedná se obvykle o tzv. miniinvazivní metodu, kdy jsou vpichy či řezy prováděny v místech kožních vrásek a ohybů pro co nejlepší kosmetický efekt. Liposukce je obvykle prováděna v celkové anestézii a to jednak suchou technikou bez aplikace tekutiny do podkoží, což již v dnešní době není příliš časté. Druhou možností je pak mokrá (wet) technika, při níž je do podkoží aplikováno menší množství tekutiny, než je odsáto tuku, obvykle okolo 300ml. Dále pak určitou modifikací předchozí metody je super-mokrá (super-wet) technika, kdy je objem tekutiny aplikovaný do podkoží přibližně stejný jako objem odsávané tukové tkáně. Nesmíme opomenout ani moderní tumescentní liposukci, v průběhu této metody je do podkoží aplikováno velké množství tekutiny, odtud tedy i její název z latinského tumeo – oteklý. Objem roztoku bývá v průměru dvoj až trojnásobkem vlastní odsávané tukové tkáně. Tuk je odsáván prostřednictvím kanyl, ať již ultrazvukových, laserových či vibračních.

Rizika vyplývající z klasické liposukce

Klasická liposukce by měla probíhat v duchu méně je někdy více, odsátí velkého množství tuku v jedné době může vést často k nepravidelnostem kontury, různým vlnkám, volné kůži. Rizika operace zahrnují vznik infekce, krevní sraženiny, embolie, výronu či krvácení, tukové sraženiny či embolie, snížení citlivosti kůže, nepravidelnosti pigmentace, hromadění tekutiny v ošetřovaných oblastech. Všechny operace s sebou nesou rizika vyplývající z anestézie.

Neinvazivní liposukce - ultrazvuková, radiofrekvenční a jiné

Alternativou ke klasické liposukci se všemi svými přednostmi i riziky jsou takzvané neinvazivní metody, které tuk neodsávají, ale tukové buňky rozpouštějí či rozbíjejí. Další podrobnosti si můžete přečíst v přehledu neinvazivních metod.

TOPlist