Úterý, 26. září 2023 - kalendář.
Neinvazivní liposukce

Tel: 731 055 459

Bezbolestná liposukce

Níže se dočtete, jak probíhá „bezbolestná liposukce“ přístrojem Accent XL v boji s celulitou a další zajímavosti a postřehy na téma „celulitida“.

Náhled inzerátu - Pestrý svět - Celulitida a bezbolestná liposukce

Konečně vítězím nad špíčky –
Chcete taky?

Množství podkožního tuku závisí jednak na pohlaví, stáří, rase, endokrinním systému a v neposlední řadě i na životním stylu. Nažloutlá hmota si nezaslouží být úplně zatracována, v těle funguje mj. jako zásobárna energie, prospívá nám jako mechanická ochrana hlubších struktur i coby izolační vrstva. Je tedy dobrým sluhou, ovšem zlým pánem.

Nejproblematičtější formou nahromadění podkožního tuku je z estetického hlediska zajisté stav chybně označovaný jako celulitida. Ta ve skutečnosti znamená buněčný zánět, o který se ve většině případů nejedná. Správný název je celulita čili prosté zvětšení tukových buněk. Chceme-li najít účinný způsob boje s celulitou, je třeba znát okolnosti jejího vzniku.

Jak a proč se nám tvoří dolíčky

Viníkem bývá zvýšená hladina hormonů (především estrogenu) při užívání hormonální antikoncepce, v pubertě či v těhotenství, dále pak stárnutí podkožního vaziva. Špatná životospráva s nedostatkem pohybu a často bídným pitným režimem jsou jen další podpůrné faktory vedoucí k celkovému zpomalení látkové výměny. Nutné je zmínit, že i při dodržování všech preventivních zásad, se celulitě nelze stoprocentně vyhnout. V mírnější či jasně viditelné podobě se jí „dočká“ až 90% žen (i těch štíhlých).

Když cvičení a diety selhávají

Pokud dojde k rozvoji celulity, je prakticky nemožné nad ní pomocí běžných prostředků zvítězit. „Žádná forma diety vás celulity nezbaví,“ upozorňuje MUDr. Tomáš Konvička, expert na problematiku formování postavy. Stejně tak speciální krémy: kůži vyživí a zlepší její vzhled, ale celulitida jim odolá. O komplexním řešení, které jediné zabírá, se příliš nepíše. Jaký je tedy ideální recept?
Je několik zásadních oblastí, na které je třeba dbát. V první řadě jde o funkční lymfatický systém,“ radí dr. Konvička. „Jeho funkci můžeme podpořit manuální lymfatickou drenáží a pravidelným pohybem zvyšujícím cirkulaci lymfy, která má nesporný význam pro potlačení celulity.“Z obdobného důvodu je též důležité vypít minimálně 1,5 až 2 litry neslazených tekutin denně.

Jak je to s přístroji, které mají zeštíhlení v popisu práce? „Z vlastní zkušenosti mohu doporučit podtlakovou chůzi v přístroji VacuShape, případně přístroj pro lymfatickou drenáž PneuVen,“ vyjmenovává lékař. Samostatnou kapitolou je liposukce. Stále větší oblibě se těší její neinvazivní metody. „Účinný je třeba radiofrekvenční přístroj Accent XL. Podporuje metabolizmus tkáně a odstranění škodlivin lymfatickým systémem, čímž redukuje celulou a tedy tuk v problematických partiích. Navíc vypíná pokožku,“ říká dr. Konvička.

Proč chlapi nemají celulitidu

Tkáňové vazivo u žen je volnější a probíhá kolmo na povrch kůže. Mezi touto relativně pevnou strukturou je umístěna tuková tkáň. Při zvětšování tukových buněk (kterých nám příroda nadělila asi dvakrát tolik co mužům) se tyto vyklenují cestou nejmenšího odporu vzhůru k povrchu kůže a vytvářejí nevzhledné vyvýšeniny. Úpon vazivových provazců na kůži podmiňuje naopak malé vklesliny. A dojem pomerančové slupky je na světě! Mužská populace má vazivo uspořádané do navzájem propletené sítě. Dojde-li ke zvětšování objemu tukových buněk, rozprostírá se ona síť do stran, povrch kůže zůstává hladký. Pokud muže postihne celulitida, bývá to vlivem vysoké hladiny estrogenu kvůli poruše funkce jater, karcinomu prostaty aj.

Bezbolestná liposukce

Celulitida mě šve už léta. Také jsem měla strie, do plavek to prostě nebylo,“ svěřuje se paní Eva, která se rozhodla vyzkoušet Accent XL – přístroj na redukci podkožního tuku a celulitidy. Již po první proceduře odcházela spokojená. „Vše proběhlo jako po másle. Položila jsem se na lehátko. Paní doktorka mi stehna potřela olejíčkem. Celou dobu, kdy krouživými pohyby jezdila sem tam, mi vysvětlovala, co se teď s mými tukovými buňkami děje,“ líčí čtyřicetiletá Eva. „Byla velmi precizní. Při použití první „pistoly“ jsem cítila teplo, druhá hlavice, která kůži vyhladí a zpevní, byla chladnější.“ Už když si oblékala kalhoty, zjistila úbytek objemu. Přesto si zamluvila další „ležení“ kúru je nutné opakovat. „Nechám si ještě zmenšit podbradek,“ plánuje. Accent XL i jiné přístroje na hubnutí pod dohledem lékaře nabízí Studio Hana beauty, Štefánikova 229/5, Praha 5, tel. 731 055 459.

TOPlist